Get Adobe Flash player
novembris 2018
P O T C P S Sv
« Okt    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Author Archive

Arnolds Sniķers izcīna uzvaru Oskara Kalpaka piemiņas kausā cross contry.

 

IMG_5777 (1)Jau tradicionāli rudenī īsi pirms Latvijas valsts svētkiem nu jau 13 reizi Irlavā norisinās Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas kauss cross contry. Otro gadu pēc kārtas arī sacensību idejas tēva nu jau aizsaulē aizgājušā Oskara Grīga piemiņas sacensības. Sacensības vienmēr īpašas ar to , ka trase  kā jau dziļā rudenī ,ir pamatīgs pārbaudījums sportistiem.Ir bijušas sacensības gan lietainos gan apledojuma apstākļos šoreiz – trasē izteikti lipīgs un smags māls. Kā savulaik sportistiem teica Oskars Grīgs :”jūs esat karēvji, jums jāpārvar šīs grūtības, lai kaut nedaudz izprastu to , ko kara apstākļos izcīnija mūsu senči Pulkveža Oskara Kalpaka vadībā”

“Universālā zaldāta” statusu pārliecinoši apliecināja Arnolds Sniķers , kurš aivadījis veiksmīgu sezonu motokrosā gan  izcīnot 3. vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā Mx2 klasē gan palīdzot izcīnīt 7. vietu Eiropas Nāciju kausā startējot  Latvijas izlases sastāvā.  OSKARA KALPAKA KAUSĀ  Izcīnīta uzvara gan apvienotajā E1,E2,E3 klasē , gan uzvar apsolūtā vērtējumā.

 

 

Atskats par aizvadīto Novadu kausu 2018

Latvijas čempionāts motokrosā noslēdzies!!!

arnolds 2018Cēsis “Ezerkalnu” mototrasaē norisinājās Latvijas čempionāta finālposms. MX2 klasē Arnoldam Sniķeram veiksmīgs pirmais brauciens , kurā izdevās izcīnīt 3. poziciju, tomēr otrajā braucienā tik gludi negāja- cīņa ar konkurentiem un kritiens pārvilka svītru domai par podiumu finālposmā un nācās samierināties ar 5. poziciju braucienā un 4. vietu divu braucienu summā.  Tomēr labā ziņa ir tā, ka ar stabilu sniegumu visas sezonas garumā Latvijas čempionāta kopvērtējumā Arnolds ir izcīnijis godpilno 3. vietu MX2 klasē, kas ir viņa augstākais rezultāts braucot šajā prestižajā motociklu klasē.

Didzis Putilovs junioru konkurencē Cēsu posmā izcīnija  2. vietu un sezonas kopvērtējumā ir kļuvis par LATVIJAS ČEMPIONU  šajā klasē!!!

Amatieru klases braucienos sacensībās piedalijās vecmaistari Māris Sniķers, Alvis Gulbis, Dainis Rags un Ilmārs Miķelsons.

 

Andrejs Safonovs uz podiuma Nacionālā kausa finālposmā Alojā

Nedeļas nogalē MX4 Dobele sportisti piedalijās Nacionālā kausa finālposmā Alojā . Ar stabilu braukšanu šoreiz izcēlās Andrejs Safonovs , kurš C grupā izcīnija 2. vietu!!

Jau šīs nedeļas nogalē Andreju kopā ar komandas MX4 DOBELE biedriem redzēsim arī LATVIJAS NOVADU KOMANDU KAUSA SACENSĪBĀS DOBELĒ.96172b0e-719e-4c05-b64d-53abbb27618b

Arnolds Sniķers pārstāvēs Latviju Eiropas nāciju kausā!!

    36442159_2179950708901771_1176616319487836160_n MX4 Dobele Sportists Arnolds Sniķers  trešo reizi savā karjerā ir iekļauts Latvijas junioru izlases sastāvā startam Eiropas Nāciju kausa sacensībās , kuras šogad notiek Polijas pilsētā Gdaņskā 08/09 septembrī.Šoreiz Arnolds pārstāvēs pasākuma jaudīgāko klasi -MX2 ,kurā startē jaunieši līdz 21 gada vecumam. Viņa komandas biedri būs 2 85cc klases sportisti Kārlis Alberts Reišulis un Aleksis Araids un šī brīža spēcigākais 125cc klases sportists Ralfs Edgars Ozoliņš
MX4 Dobele  komandai ir  lepnums par iespēju Arnoldam pārstāvēt Latvijas krāsas Eiropas Nāciju motokrosā.Visu sezonu esam aizvadījuši gan braucot sacensības Latvijā gan pieredze gūta arī trasēs Eiropā braucot plecu pie pleca ar Eiropas ātrākajiem sportistiem. Nedaudz žēl , ka tieši tajā laikā Dobelē norisināsies Latvijas Novadu kauss un Arnolds nevarēs palīdzēt komandai, tomēr viennozīmigi svarīgāk ir Eiropas Nāciju motokross un starts Latvijas izlasē.
   Iepriekšējos gados Latvijas izlasei ir izdevies izcīnīt vieto Eiropas komandu TOP desmitniekā . Ceram ka šogad Latvieši parādīs cienīgu rezultātu un uzlabos iepriekšejo gadu rezultātu.

Gatavojamies Latvijas novadu komandu kausa sacensībām Dobelē 9. septembrī.

Logo Pirmo reizi Dobeles mototrases “Ceļa Ēzeļi” vēsturē MX4 Dobele motoklubs sadarbībā ar Nacionālo motosporta asociāciju ir uzņēmies organizēt pie mums iepriekš nebijušu pasākumu – Motokrosa komandu sacensības. Princips šīm sacensībām ir tieši tāds pats , kā vis grandiozākajam motokrosa pasākumam pasaulē – Nāciju kausam. Komandas sastāvā 3 sportisti kuri attiecīgi brauc ar MX2, MX1 vai Open klases motociklu. tiek aizvadīti 3 aizraujoši finālbraucieni , kur pirmais brauciens MX1+MX2, otrais MX2+OPEN un trešajā pie vienas barjeras stājas MX1 +Open klases sportisti. Jāpiebils ka finālam kvalificējas tikai 20 labākās komandas  vienlaicīgi trasē attiecīgi 40 sportisti , pārējām komandām gandarijuma brauciens – B fināls.

Šajās sacensībās piesakot savu dalību nešķirosim kādas spējas ir kuram sportistam – vai viņš ir profesionālis, pusprofesionālis vai uzskata sevi par amatieri. Trasi  sagatavosim tā , lai cīņas būtu interesantas nepārsātinot to ar pārmēru sarežģītiem trases elementiem. Komandas komplektēšana pilnībā ir komandu menedžeru rokās. Vienīgais ierobežojums , ka tas ir LATVIJAS novadu komandu kauss , līdz ar to leģionāru piesasaistīšana no ārzemēm nav pieļaujama. Vēlamies redzēt patieso Latvijas motoklubu jaudu un to uz ko spējīgi mūsu valsts novadu motosportisti.Tāpat būs interesanti noskaidrot no kuriem novadiem nāk spēcīgākās komandas…. Vai tās būs vienotie latgalieši vai kāda no lepnajām kurzemes piejūras pilsētu komandām, bet varbūt spēcīgākie jāmeklē tepat tuvumā…..

 

Aizvadīts Latvijas čempionāta sacensību posms Madonā

Latvijas čempionāta Madonas posmā spēcīga konkurence gan MX1 gan MX2 un junioru klasēs , nemot vērā , ka šis bija Latvijas un Igaunijas čempionātu apvienotais posms. Visās klasēs sacensību priekšgalā sportisti ar Pasaules un Eiropas sacensību pieredzi. Madonas trase ar kalnainu reljefu samērā mīkstu smilšainu segumu-tas viss sagaidījamūsu sportistus un šoreiz sacensības bija veiksmīgas.

Didzis Putilovs MX2 Juniori 4T klasē izcīnija uzvaru un izvirzijās vadībā čempionāta kopvērtējumā šajā klasē. Savukārt Arnolds Sniķers MX2 klasē divu braucienu summā izcīnija 5. vietu , ar šādu rezultātu vēl stabilāk nostiprinot poziciju čempionāta kopvērtējuma 3. vietā

 

Arnoldam Sniķeram priekšā vairākas atbildīgas sacensības Eiropas trasēs

moggersJau šis nedēļas nogalē kārtējās sacensības ADAC MX Masters seriālā Arnolds aizvadīs Tensfeld trasē Vācijas ziemeļos startējot MX Yongster klasē. Gaidāmas jaudīgas sacensības ,jo laika apstākļus sola karsti  vasarīgus un Tensfeld trases segums  ir mīksts – kārtīgas smiltis, kuras prasa daudz fiziiska spēka. Turpinājumā nākošajā nedēļas nogalē 04.08.-05.08. vēl jaudīgākas sacensības Eiropas čempionāta sacensību posmā Beļģijā Lomel trasē EMX 250 klasē. Arī Lomel trase ir izteikti smilšaina un prasīs spēku.

Lai kārtīgi  sagatavotos šim sacensībām Arnolds ir aizvadījis vairākus treniņu pieredzējušā motobraucēja un trenera Laura Freiberga vadībā , kā arī izmantojot nedēļu starp sacensībām aizvadīs vairākus treniņus Holandes smiltīs.Novēlam veiksmi sportistam !

Arnis Zdanovskis izcīna uzvaru Ezerē notikušajās amatieru sacensībās.

e55e57c5-6b6a-48a5-a73f-5474bc76d3b5Veiksmīgas sacensības amatieru iesācēju klases sportistam Arnim Zdanovskim ,kuram izdevās Ezerē notikušajā motokrosā divu braucienu summā izcīnīt uzvaru. Lai arī starts ne no tās labākās pozicijas(startēja no otrās rindas) tomēr pirmo braucienu Arnis beidza kā otrais, bet otrajā braucienā izcīnija uzvaru.Prieks par sportista sasniegto, jo sezonas gaitā ir jūtams acīmredzams progress.

Arnolds Sniķers aizvadījis ADAC Mx Masters kārtējo posmu.

Aizvadītajās brīvdienās Moggers trasē Austrijā norisinājās kārtējais ADAC Mx Masters motokrosa posms . Cieta seguma trase izteiktā dabīgā kalnu reljefā ar iespaidīgiem lecieniem un asiem līkumiem bagāta. Sestdienas priekšsacīkstēs Arnoldam izdevās pārvarēt kvalifikācijas barjeru un svētdienas fināliem kvalificējās ar 34 rezultātu startējot MX Yongster klasē.

Pirmais brauciens izvērtās samērā neveiksmīgs , jo pirmajos apļos vairākkārtīgi sanāca līkumos piesprūst kritušu sportistu dēl , kā arī pašam piedzīvot  kritienus, rezultātā  finiša karogs ar 30. vietu braucienā.

Otrais brauciens daudz veiksmīgāks. Brauciena sākums gan ārpus trīsdesmitnieka, bet brauciena laikā temps tikai pieauga , neskaitāmas apdzīšanas epizodes , cīņa ar konkurentiem. Labākais apļa laiks tika sasniegts 14 aplī , kas ir tuvu brauciena beigām  rezultātā 22. vieta.

Šāds rezultāts divu braucienu summā sacensībās deva 26. vietu. Nākošais ADAC Mx Master sacensību posms 28.-29.07. Tensfield trasē Vācijā